valasht
28 دی 1401 - 18:37

مردم 12 هزار میلیارد تومان انفاق کردند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری گفت: در 9 ماهه ابتدایی امسال ارزش ریالی کمک‌های مردمی در حوزه انفاق 12 هزار میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حبیب‌الله آسوده ظهر امروز در جشنواره زکات گفت: در ۹ ماهه ابتدایی امسال ارزش ریالی کمک‌های مردمی در حوزه انفاق  ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از این میزان ۶ هزار میلیارد تومان توسط ۱۰ هزار مرکز نیکوکاری در کشور جمع‌آوری و در میان نیازمندان محلات خودشان توزیع شده است.

وی افزود: یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط موسسات خیریه در روستاها و شهرهای مختلف جمع‌آوری شده و در همان محلات بین نیازمندان توزیع شده است.

آسوده اضافه کرد: ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان توسط یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیکوکار در کشور به حساب ۴۱۲ هزار فرزند معنوی واریز شده است.

وی عنوان کرد: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در جشن‌های نیکوکاری و عاطفه‌ها جمع‌آوری شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ۴۰۰ میلیارد تومان به صورت صدقه جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۳۰۰ خانوار در کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند، افزود: ۷۰۰ هزار دانش‌آموز و ۸۸ هزار بیمار صعب‌العلاج تحت پوشش کمیته امداد کشور هستند.

وی اضافه کرد: امسال باید ۱۰۰ هزار سری جهیزیه و ۴۰ هزار مسکن به مددجویان تحویل دهیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری توضیح داد: جلسات شورای زکات با عضویت ائمه جمعه و محوریت نماینده ولی فقیه در استان باید به صورت منظم و منسجم تشکیل شود و فرمانداران و مسئولان در این جلسات حضور یابند.

وی اظهار داشت: باید اعتبارات عمرانی در روستاهایی که پرداخت قوی زکات دارند تقویت شود.

 آسوده گفت: اطلاع‌رسانی و جمع‌آوری زکات تنها وظیفه یک یا ۲ دستگاه نیست بلکه همه مسئولان و نخبگان در این حوزه مسئولیت دارند.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 985238