valasht
08 بهمن 1401 - 18:47

افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از 500 پروژه در چهارمحال و بختیاری در دهه فجر

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ پروژه در دهه فجر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، گفت: وضعیت این پروژه‌ها در راستای امید‌آفرینی باید به اطلاع عموم مردم برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، غلامعلی حیدری عصر امروز در نشست ستاد هماهنگی برگزاری دهه فجر چهارمحال و بختیاری گفت: ویژگی بارز انقلاب اسلامی، ایستادگی در برابر سلطه بوده که به الگویی برای آزادی‌خواهان جهان تبدیل شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری ضمن تاکید بر تبیین سیره امامین انقلاب در دهه فجر، بیان کرد: این ایام برای معرفی اسطوره‌ها و قهرمان‌های ملی از جمله حاج قاسم سلیمانی بسیار مناسب است.

حیدری با اشاره به اینکه دهه فجر امسال با سال‌های گذشته متفاوت است و نیاز به همت و توجه ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: اولا پس از چند سال شرایط کرونایی، امسال این مراسمات در فضایی عادی برگزار می‌شود و دوما به دلیل تقارن با ایام اعتکاف، مساجد مملو از جوانان پرشور است که ظرفیت خوبی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ پروژه در دهه فجر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، مطرح کرد: وضعیت این پروژه‌ها در راستای امید‌آفرینی باید به اطلاع عموم مردم برسد.

استاندار با اشاره به اینکه جنگ امروز، جنگ رسانه‌ای و روایتی است، افزود: باید بر اساس مقتضیات زمان برای دهه فجر برنامه‌ریزی کرد.

حیدری زبان هنر را زبانی اثربخش برای تبیین دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و گفت: کمیته‌های ستاد برگزاری دهه فجر باید محتواهای تبیینی را بر حسب نیاز و ویژگی‌های محلی، بومی‌سازی کنند.

وی با بیان اینکه باید تبیین را از روستاها آغاز کنیم و به سطح ملی تعمیم دهیم، اظهار کرد: در این راستا کمیته‌های استانی و شهرستانی باید فعال‌تر و جدی‌تر کار را دنبال کنند.

استاندار ضمن اشاره به برگزاری جلسات اختصاصی رئیس جمهور با استانداران، بیان داشت: این جلسات در راستای تشریح مشکلات و مسائل و پیگیری مطالبات از مسئولان مربوطه برگزار می‌شود.

حیدری با تاکید بر اینکه برنامه‌های دهه فجر باید مسجد‌محور و محله‌محور باشند، افزود: مراکز علمی، جمعیتی و اصناف مختلف در فراگیر کردن مشارکت مردم در برگزاری مراسمات دهه فجر موثرند.

وی خاطرنشان کرد: این ایام فرصت مناسبی برای برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات در عرصه‌های مختلف است.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003268